Praca w Niemczech dla kierowców kat. C i C+E, +48 500 555 289 lub +48 500 555 282

funkcje smartfona dla kierowcy w niemczech

Funkcje w smartfonach ułatwiające pracę kierowcy w Niemczech

Posiadanie przenośnego urządzenia multimedialnego łączącego w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera przenośnego na wyciągnięcie ręki, to luksus, o którym zawodowi kierowcy sprzed lat mogli tylko marzyć. Dziś smartfon to gadżet, na który praktycznie każdy może sobie pozwolić i znajdziemy go zarówno u nastolatka, jak i kieszeni każdego kierowcy ciężarówki czy w marynarce seniora. Obecnie pozwalają one nie tylko na kontaktowanie się z rodziną i bliskimi z każdego zakątka świata, ale również robienie zdjęć, słuchanie muzyki, sprawdzanie tras czy aktualnych cen paliwa. Specjalnie z myślą o kierowcach w Niemczech przygotowaliśmy listę popularnych funkcji w smartfonach, które ułatwiają codzienną pracę. Dowiedz się więcej!

Jakie funkcje w smartfonach ułatwiają pracę kierowcy w Niemczech?

Będąc w trasie, niezwykle ważne są aktualne informacje o sytuacji drogowej. Niezbędna jest tu nie tylko nawigacja, która skutecznie, szybko i bezpiecznie wskaże Ci drogę do celu. Bardzo ważne są aktualne informacje o wypadkach, korkach, a także blokadach czy remontach dróg. Niestety popularne nawigacje instalowane w pojazdach nie posiadają takich informacji, dlatego warto ściągnąć na smartfon aplikacje dedykowane kierowcom, również tym w Niemczech. Przykładowe aplikacje to Google Maps, PTV Navigator, Waze, CoPilot GPS, Inroute, Sygic Truck GPS oraz Sytadin.

Przydatne aplikacje dla kierowców w Niemczech

Znalezienie odpowiedniego miejsca parkingowego w Niemczech bywa nie lada wyzwaniem, a kierowca musi odbyć obowiązkową przerwę. Przykładowe aplikacje to Truck Parking Europe, Truckfly oraz Trans Parking. Musisz mieć zainstalowany również odpowiedni program, który zapewni Ci bezpieczeństwo na trasie i zaoferuje pomoc w nagłych wypadkach. Popularne aplikacje podnoszące poziom bezpieczeństwa to TDapp TRUCK, AutoGuard Dash Cam – Blackbox i UFG. Na wszelki wypadek każdy powinien mieć zainstalowaną także aplikację ICE, która przechowuje informacje potrzebne ratownikom i lekarzom na wypadek kolizji. Inne funkcje w smartfonach, które ułatwiają pracę kierowcom w Niemczech to Polskie Radio Kierowców, Kierowca za granicą czy Fuelio paliwo i koszty.

Podsumowując posiadanie telefonu komórkowego z właściwymi funkcjami oraz aplikacjami może  nam bardzo ułatwić pracę kierowcy ciężarówki, a w skrajnych przypadkach nawet uratować życie. Należy pamiętać również, że mając dostęp do internetu w telefonie jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić sytuacje na rynku pracy oraz podglądać nowe oferty pracy w Niemczech.