Praca w Niemczech dla kierowców kat. C i C+E, +48 500 555 289 lub +48 500 555 282

Najczęściej zadawane pytania

Nie, dla kierowcy nasze usługi są całkowicie darmowe. Każdy kierowca, który jedzie do pracy w Niemczech z nami otrzymuje w 100% Swoje wynagrodzenie od pracodawcy. Umowa jest podpisywana bezpośrednio z niemiecką firmą trasnportową.

Nasza firma – Delta HR – posiada wiele ofert pracy głównie dla kierowcy CE i C. Niemieckie firmy trasporotwe poszukują kierowców na zestawy takie jak: plandeka, chłodnia, wywrotka, BDF, solówka, tandem, kontener morski. Najczęściej wybierany systemy pracy to 2/2, 2/1, 3/1 lub praca z weekendami wolnymi. Język komunikatywny niemiecki da kierowcy największe możliwośći ale akceptowany jest również angielski. Jeśli kierowca szuka ofert pracy bez języka również jest to możliwe w firmach z polskim dyspozytorem. Oferty pracy dla kierowców znajdują się w całych Niemczech, oferty blisko granicy Polski, Berlin, Drezno ale również środkowe Niemcy, Hannower, Erfurt jak i zachodnie rejony np. Dortmund, Frankfurt nad Menem.

W Niemczech wynagrodzenie jest wypłacane do 15-stego dnia następnego miesiąca. Ale zazwyczaj wypłata jest przelewana wcześniej. Wszystko zależy od danej firmy, każde przedsiębiorstwo ma inaczej zorganizowaną księgowość.

Przed każdym wyjazdem kierowca otrzymuje potwierdzenie ustalonych warunków na piśmie. Dodatkowo z każdą niemiecką firmą transportową mamy podpisaną umowę która gwarantuje zabezpieczenie prawne dla kierowcy poleconego przez naszą firmę – Delta HR.

Posiadamy oferty firm które również przyjmują kierowców na przyuczenie gdzie doświadczenie nie jest wymagane. Jednak warto mieć świadomość, że wtedy wdrożenie do firmy będzie dużo łatwiejsze gdy znamy choć podstawy niemieckiego lub angielskiego. Jeżeli w firmie jest polska dyspozycja również ułatwia to współpracę na lini kierowca – dyspozytor.

W Swojej ofercie posiadamy firmy które również przyjmują kierowców bez znajomości języków obcych, ponieważ zatrudniają np. polskiego dyspozytora. Jest to duże ułatwienie, ponieważ można wtedy szybko i sprawnie przekazywać informację.

Tak, zatrudnienie jest na podstawie niemieckiej umowy o prace zawieranej bezpośrednio pomiędzy kierowcą, a pracodawcą. Większość niemieckich firm transportowych daje kierowcom od pierwszego dnia pracy umowę na czas nieokreślony.

Do wypłaty wynagrodzenia potrzebne jest konto bankowe, jednak nie musi to być konto w niemieckim banku. Zalecane jest konto walutowe w polskim banku, ponieważ jest proste w założeniu, tanie w utrzymaniu, a wynagrodzenie przychodzi w euro. Na miejscu wystarczy przekazać pracodawcy numer IBAN.

Jeżeli nigdy wcześniej osoba nie pracowała w Niemczech, potrzebny jest dowód osobisty, prawo jazdy z kodem 95 oraz karta kierowcy. Numer podatkowy i karta ubezpieczeniowa również zostanie wyrobiona przez firmę dzięki czemu kanydat nie musi chodzić po urzędach. Jeżeli ktoś już był zatrudniony na niemiecka umowę należy zabrać ze Sobą do pracodawcy numer podatkowy i numer ubezpieczenia.

Nie, my zajmiemy się wszystkim, od uzgodnienia wszystkich warunków dla kierowcy przed wyjazdem, przez umówienie spotkania z pracodawcą, nadanie numeru podatkowego, zorganizowanie ubezpieczenia, kordynowanie pierwsze dnia pracy, po podpisanie umowy. Wystarczy, że kierowca uda się prosto do pracodawcy, a my zajmiemy się wszelkimi formalnościami i innymi kwestiami koniecznymi przy zatrudnieniu się w Niemczech.