Praca w Niemczech dla kierowców kat. C i C+E, +48 500 555 289 lub +48 500 555 282

ruchoma podłoga

Praca ruchoma podłoga

Filtry

Język

System pracy

Zestaw

Trasy

Codzienne Zakwaterowanie

Wymagane doświadczenie

Aktywne filtry

 

Praca – kierowca – ruchoma podłoga – naczepa

 

W branży transportowej liczą się dwie rzeczy – punktualność i maksymalna wydajność. Poprawa efektywności procesów związanych z przewozem różnych ładunków obejmuje m.in. usprawnienia w budowie naczep. Naczepy z ruchomą podłogą oferują szybki rozładunek i możliwość działania bez użycia systemu wywrotu. Na europejskim rynku trendy związane z wykorzystaniem naczep z ruchomą podłogą wyznaczają kraje Beneluxu oraz Niemcy. Tam też jest największe zapotrzebowanie na kierowców potrafiących je obsługiwać.

Kierowca – ruchoma podłoga

 

Naczepy z ruchomą podłogą mogą funkcjonować w transporcie materiałów spaletyzowanych oraz tych przewożonych luzem. Najbardziej popularnym systemem ruchomej podłogi jest tak zwany system czterofazowy. Podłoga takiej naczepy składa się z serii równoległych stalowych lub aluminiowych desek, które mogą poruszać się w przód i w tył dzięki hydraulicznemu systemowi napędowemu. W praktyce deski poruszają się naprzemiennie – jeden zestaw desek stoi w miejscu, podczas gdy drugi przesuwa się do tyłu, a następnie do przodu, efektywnie “popychając” ładunek w kierunku tyłu naczepy. W ten sposób, za pomocą sekwencyjnych ruchów, ładunek jest systematycznie przesuwany i w końcu wysuwany z naczepy. Naczepy ruchoma podłoga zwiększają więc efektywność załadunki i rozładunku. Praca kierowcy takiego zestawu często ogranicza się do zabezpieczenia ładunku pasami, a sam rozładunek trwa zaledwie kilkanaście minut.

 

Praca – ruchoma podłoga – jakie uprawnienia są wymagane?

 

Do obsługi naczep z ruchomą podłogą poszukujemy osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E z kodem 95 i Kartę Kierowcy. Gwarantujemy stabilne zatrudnienie u zweryfikowanego, niemieckiego przewoźnika. Znajomość języka nie jest wymagana, choć z pewnością będzie dodatkowym atutem. Naczepa ruchoma podłoga jest prosta w obsłudze i wystarczy krótki instruktaż, by kierowca wiedział, jak ją poprawnie załadować i rozładować. Praca na naczepie typu walking floor najczęściej wiąże się z przewozem palet, złomu, śmieci, drewna oraz materiałów sypkich.

 

Praca – ruchoma podłoga – giełda ogłoszeń

 

Możemy się pochwalić rozbudowaną bazą ogłoszeń w kategorii „ruchoma podłoga praca”. Od lat działamy na niemieckim rynku i wiemy, jakie prawa nim rządzą. Polscy kierowcy zawodowi są tam szanowani i dobrze opłacani, a my dbamy o legalizację ich zatrudnienia oraz o wszystkie kwestie formalne, które są z nim związane. Pomagamy również w negocjacji wysokości wynagrodzenia oraz doborze systemu pracy. Kierowca ruchoma podłoga może liczyć na pensję rzędu 2500-3000 euro plus benefity. To niemal dwa razy więcej niż można zyskać, pracując dla polskiego przewoźnika.

Sprawdź także: