Praca w Niemczech dla kierowców kat. C i C+E, +48 500 555 289 lub +48 500 555 282

autobus

Kierowca autobusu oferty pracy

Filtry

Język

System pracy

Zestaw

Trasy

Codzienne Zakwaterowanie

Wymagane doświadczenie

Aktywne filtry

Praca – kierowca autobusu

Aby zarobkowo jeździć autobusem w Niemczech, należy posiadać prawo jazdy kategorii D i Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej Kierowcy. Prawo jazdy kategorii D1, potocznie nazywane przez Niemców “Der kleine Busführerschein”, pozwala kierowcy prowadzić autobusy i autokary o długości do 8 metrów, które są przeznaczone do przewozu do 17 osób, w tym kierowcy (16 + 1 pasażerów). „Der große Busführerschein“, czyli „duże prawo jazdy autobusowe”, pozwala na prowadzenie pojazdów silnikowych, które posiadają więcej niż 9 miejsc siedzących, włącznie z miejscem dla kierowcy. Kierowcy z tym prawem jazdy mają także uprawnienia do prowadzenia autobusów z przyczepą, o dopuszczalnej masie całkowitej nie większej niż 750 kg.

Kierowca autobusu – Niemcy: rodzaje komunikacji

Oferujemy stabilną pracę jako kierowca autobusu w Niemczech w komunikacji miejskiej, podmiejskiej, zastępczej i turystycznej. Największym zainteresowaniem cieszy się praca w liniach podmiejskich na przewozach szkolnych, ponieważ wiąże się ona z góry ustalonymi trasami, małym kontaktem z pasażerami i niewielką sprzedażą biletów. Nieco bardziej wymagająca jest praca w komunikacji zastępczej uruchamianej zamiast pociągów lub z powodu zdarzeń losowych. Przepływ pasażerów jest tu większy, podobnie jak sprzedaż biletów, a trasa często dostosowywana jest do aktualnych potrzeb lokalnej społeczności. Z kolei prowadzenie autokarów turystycznych często wiąże się z „robieniem” dalekobieżnych tras, co ma pozytywny wpływ na wysokość wynagrodzenia.

Praca – kierowca autobusu – Niemcy – bez znajomości języka

Jeśli chcesz pracować jako kierowca autobusu w Niemczech, warto znać choć podstawy języka niemieckiego. Jest to zajęcie, które wymaga kontaktu z drugim człowiekiem i chociażby krótkiej wymiany zdań: powitanie, zakup biletu, pożegnanie. Często pojawiają się także pytania o drogę, kolejny przystanek czy ewentualną przesiadkę. Brak znajomości języka nie stanowi przeszkody tylko w wyjątkowych sytuacjach np. gdy chodzi o przewozy pracownicze lub turystyczne, na których obecny jest niemieckojęzyczny pilot.

Praca – Niemcy – autobus: zarobki

Kierowcy autobusu w Niemczech zarabiają średnio od 2 000 do 3500 euro netto miesięcznie, w zależności od doświadczenia, regionu i rodzaju pracy. Na największe zarobki mogą liczyć kierowcy autobusów dalekobieżnych i międzynarodowych. Jesteś zainteresowany pracą w tym charakterze? Skontaktuj się z naszym doradcą. Znajdziemy ofertę na miarę Twoich potrzeb i załatwimy za Ciebie wszystkie formalności związane z zatrudnieniem.

Sprawdź także: