Praca w Niemczech dla kierowców kat. C i C+E, +48 500 555 289 lub +48 500 555 282

Transport drogowy jest jedną z szybko rozwijających się branż. Dynamiczny rozwój wiąże się jednak często z niedoborem pracowników, w związku z czym zawód kierowcy jest w cenie. Praca zawodowego kierowcy jest dość kuszącym zawodem, ze względu na oczekiwane zarobki. Ile wynosi wynagrodzenie kierowcy? Niemcy pod tym względem są dość zróżnicowanym krajem, ze względu na to, że wysokość stawek zależy również od landu. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile zarabia kierowca ciężarówki w Niemczech a także ile zarabia kierowca kat. C w Niemczech, nasz wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.

Czy warto zostać kierowcą zawodowym w Niemczech?

Praca zawodowego kierowcy to nie lada wyzwanie, ale także możliwość znalezienia stabilnego, dobrze płatnego zatrudnienia. Czy warto zostać kierowcą zawodowym w Niemczech? Tego typu praca ma wiele zalet i wad, dlatego przed podjęciem decyzji, warto rozważyć je wszystkie. Pierwszym plusem są stosunkowo dobre zarobki. Niezależnie od tego, czy Twój zawód to kierowca zestawu ciężarowego czy też kierowca busa w Niemczech – zarobki w branży transportowej są bardzo atrakcyjne i według najnowszych analiz ciągle rosną. Kolejnym plusem jest dostęp do nowoczesnej floty i wysokiej jakości infrastruktury, dzięki czemu praca kierowcy w Niemczech jest komfortowa. Kolejnym plusem jest także przepisowe przestrzeganie czasu pracy. Zawód kierowcy w Niemczech to także doskonały wybór dla osób, które nie lubią w swoim życiu rutyny. Do zdecydowanych minusów tego typu zawodu należy jednak zaliczyć długi czas spędzony z dala od bliskich osób, siedzący tryb życia i brak ruchu oraz często problemy z monotonną lub niezdrową dietą. Jeśli jednak jesteśmy świadomi czekających na nas trudności i wyzwań, praca kierowcy może dać nam nie tylko korzyści finansowe, ale także zawodową satysfakcję.

Płace kierowców w Polsce a za granicą

Według szacunków organizacji transportowych, w Polsce pracuje od około 200 do nawet 250 tysięcy kierowców zawodowych. Liczba ta jednak ciągle rośnie, z uwagi na duże zapotrzebowanie na zawodowych kierowców. Częstym argumentem, który przekonuje zawodowych kierowców do pracy za granicą jest znaczna różnica w wynagrodzeniu brutto na umowie. Jakich stawek może spodziewać się zawodowy kierowca w Polsce, a jakich za granicą? Statystyczny polski kierowca zarabia około 4000 zł brutto. Dla porównania, niemiecki kierowca może liczyć najczęściej na wynagrodzenie rzędu 13 tysięcy złotych brutto. W zależności od doświadczenia oraz rodzaju firmy transportowej, kierowca w  Niemczech może liczyć na podstawę sięgającą nawet 18 tysięcy złotych brutto po przeliczeniu waluty.

Ile zarabia kierowca ciężarówki w Niemczech?

Podczas poszukiwania ofert pracy dla kierowcy ciężarówki w Niemczech, możemy spotkać wynagrodzenia w różnej wysokości. Ile zarabia kierowca ciężarówki w Niemczech? Zarobki kierowców ciężarówek w tym kraju wahają się w granicy około 1800-3500 euro netto miesięcznie. Wahania zarobków wynikają przede wszystkim z opisanych czynników, systemu pracy oraz landu, w którym kierowca jest zatrudniony. Kierowcy ciężarówek w Badenii-Wirtembergii i Bawarii zarabiają średnio 2600 euro netto, a kierowcy zawodowi w Saksonii i Brandenburgii zarabiają około 2400 euro netto miesięcznie. W większych miastach zarobki mogą sięgać nawet 4000 euro, wliczając wszelkie premie i dodatki. Stawka zależy od systemu rozliczeń, a także lokalizacji danej firmy. Najlepsze zarobki oferują firmy zlokalizowane na zachodzie oraz południu tego kraju. Dobrą wiadomością jest jednak fakt stałego wzrostu wynagrodzeń dla kierowców ciężarówek. Najnowsze analizy wskazują na wzrost wynagrodzenia o 2,4 proc.

Wynagrodzenie kierowcy zawodowego w Niemczech – od czego zależy?

Ile zarabia kierowca w Niemczech? Zarobki w tej branży zależą od kilku czynników. Przede wszystkim kluczowe jest doświadczenie w wykonywanej pracy – kierowcy z większym doświadczeniem będą mogli pochwalić się wyższymi stawkami od tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją zawodową karierę. Dodatkowo, kierowcy z dużym stażem mogą liczyć także na dodatki stażowe oraz lojalnościowe. Drugim aspektem jest rodzaj stanowiska oraz dodatkowe premie. Warto wspomnieć tutaj także o tym, że firmy transportowe, chcąc przyciągnąć do siebie nowych pracowników, oferują również szereg benefitów pozapłacowych. Transport towarów wiąże się z różnymi systemami pracy. W każdym z nich kierowcy mogą liczyć na nieco inne zarobki, związane z liczbą przepracowanych godzin. Do najczęstszych systemów możemy zaliczyć:

Największe wynagrodzenie wiąże się oczywiście z systemem pracy 3/1, ponieważ wówczas kierowca przepracuje największą ilość godzin. Niektóre oferty pracy dla kierowców oferują pracownikom codzienne zjazdy do domu lub też zjazdy jedynie raz na 3 miesiące. Warto także pamiętać o tym, że kierowcy mogą liczyć na diety, które najczęściej wynoszą 28 €.