Najczęściej zadawane pytania

 
Czy pobieracie prowizję lub opłatę za pomoc w znalezieniu pracy?

Nie, dla kierowcy nasze usługi są całkowicie darmowe. Każdy kierowca, który jedzie z nami otrzymuję w 100% Swoje wynagrodzenie od pracodawcy.

Kiedy wypłacane jest wynagrodzenie?

W Niemczech wynagrodzenie jest wypłacane do 15-stego dnia następnego miesiąca. Ale zazwyczaj wynagrodzenie jest przelewane wcześniej.

Czy jadąc przez Delta HR nie jadę w ciemno?

Przed każdym wyjazdem dajemy potwierdzenie warunków na piśmie. Dodatkowo z każdą niemiecką firmą mamy podpisane umowy które gwarantują zabezpieczenie prawne dla kierowcy.

Czy muszę mieć doświadczenie?

W Swojej ofercie posiadamy firmy które również przyjmują kierowców na przyuczenie gdzie doświadczenie nie jest wymagane.

Czy muszę znać język?

W Swojej ofercie posiadamy firmy które również przyjmują kierowców bez znajomości języków obcych, ponieważ zatrudniają np. polskiego dyspozytora.

Czy zatrudnienie jest legalne?

Tak, zatrudnienie jest na podstawie niemieckiej umowy o prace zawieranej bezpośrednio pomiędzy kierowcą, a pracodawcą.


Czy potrzebuje niemieckie konto bankowe?

Do wypłaty wynagrodzenia niezbędne jest konto bankowe, jednak nie musi to być konto w niemieckim banku. Zalecane jest konto walutowe w polskim banku, ponieważ jest proste w założeniu, tanie w utrzymaniu, a wynagrodzenie przychodzi w euro.


Jakie dokumenty są wymagane?

Jeżeli nigdy wcześniej osoba nie pracowała w Niemczech, potrzebny jest dowód osobisty, prawo jazdy z kodem 95, karta kierowcy. Jeżeli ktoś już był zatrudniony na niemiecka umowę należy zabrać ze Sobą numer podatkowy i numer ubezpieczenia.

Czy przed rozpoczęciem pracy muszę udać się do urzędu?

Nie, my zajmiemy się wszystkim, od umówienia spotkania z pracodawcą, przez nadanie numeru podatkowego, po zorganizowanie ubezpieczenia. Wystarczy, że kierowca uda się prosto do pracodawcy, a my zajmiemy się wszelkimi formalnościami.