Praca w Niemczech dla kierowców kat. C i C+E, +48 500 555 289 lub +48 500 555 282

Lepsze zarobki za zachodnią granicą kuszą już od pokoleń. Praca jako kierowca w Niemczech pozwoli na podniesienie standardu życia oraz odłożenie części oszczędności. Stabilne, dobrze płatne w najważniejszej walucie Europy zajęcie warte jest z pewnością podjęcia wyzwania pracy za granicą. Czy jest to dobre zajęcie dla każdego? Na jakie zarobki można liczyć? I w jaki sposób szukać pracy kierowcy w Niemczech? Postaramy się odpowiedzieć na każde z tych pytań.

Kierowca zawodowy w Niemczech — wymagania

Aplikując na oferty pracy jako kierowca w Niemczech, należy spełniać wymagania postawione przez zleceniodawcę. Na szczęście w tym obszarze panuje rynek pracownika. Kierowcy samochodów ciężarowych, w tym ciągników siodłowych, oraz autobusów są poszukiwani na terenie całych Niemiec. Jednak musisz posiadać odpowiednie kwalifikacje do wykonywania swojego zawodu:

Należy zdawać sobie również sprawę, że praca jako kierowca za granicą oznacza kilka dni spędzonych poza domem. Takie rozstania z rodziną z pewnością stanowią ogromne wyzwanie i nie każdy jest na nie gotowy. Na szczęście często nie ma problemu z powrotami do ojczyzny w każdy weekend, dzięki czemu rozłąka nie jest tak długotrwała.

Ile zarabia kierowca w Niemczech?

Zapotrzebowanie na zawodowych kierowców w Niemczech stale rośnie od wielu lat. Oznacza to, że proponowane pensje wciąż będą utrzymywać się na wysokim poziomie. Dodatkowym atutem jest zarabianie w Euro, według standardów niemieckich. Życie w Polsce w bezpośrednim porównaniu jest znacznie tańsze niż w Niemczech. Dzięki temu zarobki wydają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Jak wypada średnia płaca zaczynającego kierowcy zawodowego w Polsce i w Niemczech? Pracodawcy znad Wisły oferują najczęściej stawki od 5 000 do 10 000 złotych za miesiąc. Natomiast firmy zagraniczne, w przeliczeniu na naszą walutę, proponują pensje od 8 000 do 15 000  złotych miesięcznie. Różnica jest ogromna dla każdego pracownika. Wraz z rozwojem i zdobywaniem doświadczenia, rozpiętość płac u nas i za granicą będzie jeszcze większa.

Praca w Niemczech jako kierowca

Kierowca zawodowy w Niemczech — jak zacząć?

Widzisz swoją przyszłość jako kierowca ciężarówki w Niemczech? Jak zacząć jednak swoją przygodę z transportem towarów za granicą? Na początek najważniejsze jest zdobycie odpowiednich kwalifikacji, aby być konkurencyjnym na rynku pracy. Wcześniej wymieniliśmy podstawowe wymagania wobec osób szukających tego typu pracy w Niemczech. Jednak każdy ukończony kurs działa na Twoją korzyść. Także znajomość języków obcych będzie istotnym atutem w czasie aplikowania o pracę.

W zamian uzyskasz możliwość pracy na nowoczesnych, bezpiecznych ciężarówkach, posiadających zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Kierowcy ciągników siodłowych, wykonujący dłuższe przejazdy na terenie całych Niemiec, a nawet poza granice kraju, będą mogli poruszać się dobrze wykonanymi, szerokimi autostradami. Dzięki temu ilość przejechanych dziennie kilometrów jest znacznie większa, a sama jazda łatwiejsza i przyjemniejsza.

Gdzie szukać pracy jako kierowca w Niemczech?

Największą trudnością jest zdobycie pierwszego stanowiska jako kierowca w Niemczech. Gdzie szukać pracy, gdy się nie ma jeszcze doświadczenia za granicą? Istnieje wiele stron internetowych z ofertami zatrudnienia dla Polaków z prawem jazdy C+E. Problemem jest to, że pochodzą one od nieznanych firm. Wyjazd wiele setek kilometrów poza domem, do obcego kraju, jest dużym ryzykiem. Czy trzeba je ponosić?

Pewnym sposobem na uniknięcie go mogą być rozmowy telefoniczne  za pośrednictwem internetu. Uwiarygodniają one pracodawcę, choć nadal nie można mieć pewności, że po przyjeździe na miejsce, wszystko będzie zgodnie z warunkami. Dlatego poszukiwanie pracy na własną rękę może stanowić pewne ryzyko i niestety często nie kończy się sukcesem.

Praca w Niemczech razem z Delta HR — czy warto?

Na szczęście są jeszcze firmy rekrutacyjne. Opinie na ich temat są zróżnicowane ale najczęściej bardzo pozytywne. Firmy rekrutacyjne pozwalają odnieść każdej ze stron duże korzyści ze współpracy. Dla pracodawców z Niemiec jest to stała umowa, zapewniająca dostęp do doświadczonych i uzdolnionych kierowców z Polski, którzy są gotowi podjąć się pracy na stałe. Natomiast Ty masz pewność dobrze płatnej pracy na atrakcyjnych warunkach, bez żadnego ryzyka będąc zatrudnionym bezpośrednio u Niemieckiego pracodawcy.

Nasza firma ciesząca się bardzo dobrą opinią wśród kierowców oraz pracodawców, oferuje ciekawe możliwości zarobkowania na terenie Niemiec. Dlaczego mamy przewagę nad osobami poszukującymi pracy samodzielnie?

Poszukiwanie pracy na własną rękę nie zawsze ma sens. Szczególnie gdy znajomość języka niemieckiego nie jest na najwyższym poziomie — w takim przypadku oferty bezpośrednio u pracodawców nie będą dla Ciebie wystarczająco czytelne. Korzystanie z pomocy firm jak nasza, jest na dłuższą metę bardziej opłacalnym i przede wszystkim, bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Przeczytaj także: lle zarabia kierowca zawodowy w Niemczech?