Praca w Niemczech dla kierowców kat. C i C+E, +48 500 555 289 lub +48 500 555 282

Przejazdy po lokalnych drogach, trwające do kilku godzin nie stanowią dużego wyzwania dla kierowców ciężarówek. O wiele trudniej jest jednak, gdy trzeba pokonać dystans tysięcy kilometrów. Taka podróż trwa zazwyczaj wiele dni i jest pełna przygód oraz niespodziewanych sytuacji. Jakie wyposażenie kierowcy ciągnika siodłowego pozwala na pokonanie tego typu odległości? Przedstawiamy kilkanaście najważniejszych rzeczy, które powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego kierowcy.

Co kierowca ciężarówki powinien zabrać ze sobą w trasę?

Wyjeżdżając na kilkudniową trasę, kierowca ciężarówki musi zaplanować i przygotować sobie odpowiednie bagaże. Mając na względzie ilość kilometrów do przejechania, musi uwzględnić zmieniające się warunki atmosferyczne, dlatego też warto mieć przy sobie zapas ubrań na każdą pogodę. Niezbędne będzie również podstawowe wyposażenie do higieny osobistej. Pod tym względem spakowanie się do pracy może przypominać długą podróż wakacyjną.

Jednak kierowca nie będzie odpoczywał. Czeka go ciężka praca przez całą podróż. W czasie przerw natomiast musi zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Dlatego też do ubrań, ładowarki do telefonu i podstawowych kosmetyków należy wziąć ze sobą przydatne rzeczy dla kierowcy ciężarówki: mapy, kuchenkę czy ważne dokumenty. Pracownik, który zapomni jednej z tego typu rzeczy, naraża się na spore problemy, czasem, w skrajnym przypadku, wymagające nawet kontaktu z rodziną i prośbą o dosłanie brakującego wyposażenia. Podpowiadamy, jak powinna być przygotowana wyprawka kierowcy ciężarówki. 

wyprawka kierowcy ciężarówki

Akcesoria dla kierowcy ciężarówki — co będzie potrzebne?

Poniżej przedstawiliśmy kompletną listę rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać. Są to podstawowe artykuły higieny, jak również gadżety dla kierowcy ciężarówki, ułatwiające jego ciężką pracę.

Akcesoria dla kierowcy zawodowego obejmują przedmioty podstawowej potrzeby. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać ze sobą znacznie więcej wyposażenia — choćby coś zapewniającego więcej ruchu i ćwiczeń (rower, kijki do walking nordic lub inne sportowe akcesoria). Siedzenie przez wiele godzin w jednej pozycji nie jest zbyt zdrowe i warto się wyprostować w czasie przerwy. Warto pamiętać także o ulubionej książce lub innych rozrywkach.

Kierowca międzynarodowy — jakie dokumenty musi mieć przy sobie?

Wymienione akcesoria dla kierowcy zawodowego obejmują głównie przedmioty wykorzystywane w trasie. Jednak w razie kontroli lub zatrzymania przez policję, konieczne jest posiadanie dokumentów. Co się przyda kierowcy ciężarówki w tym zakresie? Na pewno będzie to dowód osobisty oraz prawo jazdy. W przypadku krajów spoza strefy Schengen konieczny będzie również paszport. Zabrać należy także licencję transportową. Zgodnie z nowymi przepisami, warto zabrać ze sobą również umowę o pracę oraz zaświadczenie A1 o ubezpieczeniu społecznym.

Warto pamiętać również o dokumentach samochodu — dowód rejestracyjny pojazdu z aktualnym przeglądem oraz ubezpieczenie OC to podstawa przy każdym wyjeździe. List przewozowy z kolei jest charakterystyczny dla tras międzynarodowych — o nim też trzeba pamiętać.