Strategie radzenia sobie ze zmęczeniem w długich trasach – porady dla kierowców ciężarówek
Kierowcy pracujący na długich i monotonnych trasach są szczególnie narażeni na zmęczenie i senność. Jak pokonać zmęczenie za kierownicą Zapraszamy do lektury!
Co zrobić, kiedy pracodawca nie wypłaca diet dla kierowców w Niemczech?
Część kierowców zawodowych może być zaskoczonych faktem, że ich pracodawca nie wypłaca diet. Czy jest to zgodne z prawem? Jak w takiej sytuacji odzyskać należne pieniądze? Zapraszamy do lektury!
Załadunek i rozładunek towaru – kto za niego odpowiada?
W branży transportowej często można spotkać się z praktyką proszenia kierowcy o pomoc przy załadunku lub rozładunku towaru. Dowiedz się, kto tak naprawdę powinien brać udział w wymienionych wyżej czynnościach?
Versicherungsnummer – jak uzyskać?
Praca w Niemczech dla wielu osób jest szansą na wyższe zarobki i szybszy rozwój zawodowy. Jedną z formalności, które należy spełnić jest zdobycie Versicherungsnummer. Co to takiego? Zapraszamy do lektury!
Prawo jazdy kategorii C – uprawnienia, wymagania, zarobki
Lubisz siedzieć „za kółkiem”? Może warto pomyśleć o zrobieniu prawa jazdy kategorii C? Dowiedz się, jaka jest cena takiego kursu i jakie pojazdy można prowadzić, mając kategorię C!
Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek
1 grudnia 2023 roku niemiecki rząd podwyższył opłaty dla samochodów ciężarowych za korzystanie z lokalnych autostrad. Jak obecnie wyglądają opłaty drogowe w Niemczech dla ciężarówek? Zapraszamy do lektury!
Ile kosztuje Autohof?
Zarządzanie czasem pracy kierowców zawodowych ma istotne znaczenie ze względu na ryzyko przemęczenia i związane z nim zagrożenia na drodze. W czasie przerwy od pracy kierowca w Niemczech może skorzystać z Autohofu. Co to takiego?
Uprawnienia ADR – czym są i ile kosztują?
Uprawnienia ADR są jednymi z najbardziej pożądanych uprawnień w transporcie drogowym. Kierowca, który może się nimi pochwalić, nie będzie narzekać na brak intratnych propozycji współpracy
Praca na Gewerbe w Niemczech. Jak wygląda praca na własnej działalności?
Są osoby, które nie wyobrażają sobie pracy na etacie czy też utrzymywania się z pojedynczych, nieregularnych zleceń. Zwykle decydują się one na założenie własnej działalności